Nasza letnia oferta ☀️: 3 bezpłatne pojedyncze próbki z kodem LATO!
*) 1x na klienta, nie można łączyć z innymi promocjami, ważne do 31.07.24, do wyczerpania zapasów.

Bezpłatna wysyłka próbek (na terenie UE)
W 100% naturalna powierzchnia kamienna
Dostępnych jest ponad 70 dekorów
Oryginał od 2002 r.
Gorąca linia +48 696 461 590.

Szybka i łatwa droga do idealnej kamiennej ściany

Forniry kamienne Slate-Lite to wysokiej jakości produkt od oryginalnego producenta, który został dokładnie przetestowany we wszystkich swoich komponentach - zarówno w naszym wewnętrznym laboratorium testowym, jak i przez zewnętrzne instytuty badawcze.
Dzięki wyjątkowym właściwościom Slate-Lite, takim jak niewielka całkowita grubość wynosząca zaledwie kilka milimetrów i niewielka waga, możesz stworzyć imponującą kamienną ścianę w mgnieniu oka - niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy ambitnym amatorem z projektem DIY.

Nasz główny film wideo zawiera przegląd możliwości, jakie Slate-Lite oferuje dla Twojego projektu budowlanego.
Na dole tej strony (na urządzeniach mobilnych) lub po prawej stronie (na komputerach stacjonarnych) znajdują się nasze szczegółowe instrukcje i arkusze danych do bezpośredniego pobrania.

Nasza linia produktów Slate-Lite jest wszechstronna wśród naszych fornirów kamiennych i nadaje się do prawie wszystkich obszarów zastosowań.

Forniry kamienne wzmacniane włóknem szklanym można stosować na przykład w następujących miejscach:

Mała wskazówka: Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat zastosowania w określonej lokalizacji, po prostu kliknij odpowiednią pozycję, a zostaniesz przekierowany do odpowiedniego obszaru tematycznego.
Znajdziesz tam porady i wskazówki dotyczące stosowania i optymalizacji naszych fornirów kamiennych.

Dla sektora kreatywnego, nasza linia produktów UltraThin eco+ jest idealnym wyborem ze względu na jeszcze większą elastyczność, podczas gdy nasza linia produktów Translucent zmieni Cię w


i tworzyć niezwykłe obiekty świetlne z prawdziwego kamienia!

Nasze cienkie forniry kamienne nadają się do prawie wszystkich podłoży!
Nasze forniry kamienne można z łatwością przyklejać między innymi do następujących podłoży: Beton, płyty gipsowo-kartonowe, drewno, metal, płytki, tynk, szkło itp.

W przypadku "stabilnych" podłoży nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie: Podłoże musi być po prostu gładkie, wolne od kurzu, czyste i suche. Kruszące się podłoża, takie jak stary, łuszczący się tynk lub tapety, które już się odklejają, należy wcześniej zagruntować, aby zapewnić trwałe połączenie kleju ze ścianą.
Nadmierne nierówności podłoża należy pokryć podkładem lub zeszlifować.

Nasze cienkie forniry kamienne są dostępne w wielu różnych rozmiarach, w zależności od wzoru układania i efektu przestrzennego, jaki chcesz osiągnąć.

Nasze standardowe rozmiary to:

  • S // 30 x 60 cm (ok. 0,18 m²) *)
  • M // 122 x 61 cm (ok. 0,74 m²)
  • L // 240 x 120 cm (ok. 2,88 m²)
  • XL // 280 x 120 cm (ok. 3,36 m²)

Ze względu na łatwość obróbki, nasze forniry kamienne można oczywiście przycinać do dowolnego pożądanego rozmiaru specjalnego z milimetrową precyzją.
Jeśli nie chcesz samodzielnie przycinać i dostosowywać materiału, możesz również zlecić wykonanie pożądanego dekoru z dokładnością co do milimetra bezpośrednio w naszym sklepie lub zamówić cięcie materiału za pośrednictwem naszych usług workbox.

Jeśli potrzebujesz jeszcze większych formatów, po prostu skontaktuj się z nami - wiele dekorów może być produkowanych do długości 350 cm!

*) Format 30 x 60 cm jest obecnie dostępny w wersji Stick&GO! z folią samoprzylepną w wybranych dekorach.

Przycinanie naszych cienkich fornirów kamiennych na wymiar jest niezwykle proste i nadaje się do tego niemal każde standardowe narzędzie dla majsterkowiczów: Możesz przyciąć Slate-Lite do wymaganego rozmiaru z milimetrową precyzją za pomocą piły ręcznej lub stołowej, wyrzynarki lub narzędzia wielofunkcyjnego.
Wystarczy przyciąć kamienny arkusz od tyłu za pomocą drewnianego lub plastikowego brzeszczotu o średnich zębach. W razie potrzeby lekko przeszlifuj przyciętą krawędź papierem ściernym.

Klejenie fornirów kamiennych Slate-Lite jest niezwykle proste:
Wystarczy nanieść klej na tylną stronę kamiennego arkusza lub bezpośrednio na powierzchnię montażową, docisnąć kamienne forniry na miejsce - GOTOWE!

W poniższym filmie pokazujemy, jak zastosować nasz zalecany klej Slate-Lite Extreme. Ten gotowy do użycia klej MS jest po prostu rozprowadzany za pomocą pacy zębatej B3. Upewnij się, że klej jest równomiernie rowkowany i nie wygładzaj go.
Następnie należy docisnąć fornir kamienny Slate-Lite do żądanego obszaru za pomocą lekkiego i równomiernego nacisku lub wałka dociskowego i gotowe!

Aby osiągnąć optymalny rezultat, należy pracować z poziomicą.
Pozostałości kleju na arkuszu można usunąć za pomocą naszych specjalnych środków czyszczących.

Kamienną powierzchnię Slate-Lite można przewiercić dowolnym standardowym (kamiennym) wiertłem.
Możliwe jest również bezproblemowe przybijanie gwoździ i wkręcanie śrub.

Oczywiście, w razie potrzeby można również tłoczyć Slate-Lite na różnych podłożach. Mogą to być płyty MDF, płyty wiórowe, sklejka, multipleks, HDF lub AluDibond.

Zalecamy użycie papieru podkładowego o gramaturze ok. 120 g/m² lub innego laminatu (HPL), aby uniknąć odkształceń spowodowanych napięciem powierzchniowym warstwy kamienia.

W zależności od miejsca montażu, Slate-Lite można stosować bez dodatkowej ochrony powierzchni, na przykład w pomieszczeniach o niskim poziomie obciążenia.

W przypadku zastosowań w obszarach o dużym obciążeniu, takich jak kuchnia lub prysznic i łazienka, zalecamy zastosowanie dodatkowej impregnacji lub uszczelniacza.
Zazwyczaj nakłada się go na powierzchnię kamienia za pomocą wałka piankowego na krzyż; można to zrobić przed lub po instalacji.

Szczegółowe instrukcje dotyczące produktów ochronnych można znaleźć w odpowiednich arkuszach danych i zaleceniach w naszych światach tematycznych. W poniższym filmie pokazujemy przykład prostej aplikacji naszego najsilniejszego uszczelniacza, Slate-Lite Extreme Protection.

Slate-Lite można czyścić wszystkimi dostępnymi na rynku, niekorozyjnymi domowymi środkami czyszczącymi.
W większości przypadków wystarczy czysta woda i niestrzępiąca się szmatka lub szczotka.

W obszarach zewnętrznych możliwe jest również czyszczenie za pomocą myjki wysokociśnieniowej, ale podczas jej używania należy zachować odległość zalecaną przez producenta urządzenia.

Slate-Lite ► Wszechstronny produkt do wszystkich zastosowań

Wszystkie informacje i specyfikacje dotyczące Slate-Lite można znaleźć w naszej karcie danych i szczegółowej instrukcji przetwarzania, które są dostępne do pobrania tutaj:

UltraThin eco+ ► Cud elastyczności

Wszystkie informacje i specyfikacje UltraThin eco+ można znaleźć w naszej karcie danych i szczegółowej instrukcji przetwarzania, które są dostępne do pobrania tutaj:

Translucent ► Półprzezroczysty fornir kamienny

Wszystkie informacje i specyfikacje dotyczące forniru Translucent można znaleźć w naszej karcie danych i szczegółowych instrukcjach obróbki, które są dostępne do pobrania tutaj:

Kontakt z nami!